Երբ անսպասելիորեն պատերազմ է սկսվում, 14-ամյա տղան ստիպված է մի որոշման հանգել, որը կարող է փրկել ընտանիքը։ Մտածելու ժամանակ չունենալով՝ նա սկսում է 250-կիլոմետրանոց վտանգավոր ճամփորդություն դեպի անվտանգություն․․․
Ստեղծագործական կազմը
Պրոդյուսե(ներ` Հասմիկ Մովսիսյան, Լուսինե Ոսկանյան, Ջուլիա Անդերսեն
Ռեժիսոր՝ Հասմիկ Մովսիսյան
Սցենարի հեղինակներ՝ Հասմիկ Մովսիսյան, Արմեն Կարապետյան
Օպերատոր՝ Ալբերտ Սարգսյան
Նկարիչ՝ Տիգրան Մարգարյան, Ալբերտ Սարգսյան
Երաժշտությունը՝ Միքայել Ոսկանյանի
Հնչյունային ձևավորողներ՝ Միքայել Ոսկանյանի, Րաֆֆի Հայրապետ, Տիգրան Կուզիկյան, Էդվարդ Մեսրոպյան
Մոնտաժող՝ Հրանտ Վարժապետյան
Դերերում. Վահե Սարգսյան, Ռուզան Խաչատրյան, Դավիթ Սարգսյան, Եվա Իվանիդիս, Լենա Մաթևոսյան, Լիլիթ Հայրապետյան
Արտադրությունը՝ Nraneh Films, Oberton Music
Հասմիկ Մովսիսյան
Ծնվել է 1991-ին Երևանում։ 11 տարեկանում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Սանկտ Պետերբուրգ։ Բժշկական կրթություն է ստացել Սանկտ Պետերբուրգի պետական համալսարանում, բայց ավարտելուց հետո որոշել է զբաղվել կինոռեժիսուրայով, որով միշտ հրապուրված է եղել։ Ընդունվել է Կինեմատոգրաֆիայի համառուսաստանյան պետական համալսարան, որտեղ խաղարկային ֆիլմերի աշխատարանում նրա ղեկավարներն են եղել Ալեքսանդր ու Վլադիմիր Կոտտերը և Աննա Ֆենչենկոն։ Ուսանողական տարիներին նկարահանել է երեք ֆիլմ՝ «Ապնոե», «Միասին» և «Հարիսա»։ Այս ֆիլմերը մասնակցել են տարբեր ուսանողական կինոփառատոների և մի շարք մրցանակների արժանացել։ Հասմիկ Մովսիսյանի «250 կմ» կարճամետրաժ ֆիլմն ի սկզբանե ձեռնարկվել է որպես ուսանողական նախագիծ, բայց հետագայում վերածվել է լիարժեք անկախ ֆիլմի։

When a war suddenly breaks out, a 14-year-old boy finds himself faced with a decision that could save his family, with no time to think, he embarks on a treacherous 250 kilometre journey to safety…
Cast & Crew
Producer(s):Hasmik Movsisyan, Lusine Voskanyan, Julia Andersen
Director: Hasmik Movsisyan
Script: Hasmik,Movsisyan,Armen Karapetyan
Director of Photography: Albert Sargsyan
Production Designer: Tigran Margaryan, Robert Poghosyan
Music by: Miqael Voskanyan
Sound: Miqayel Voskanyan Raffi Hayrapet, Tigran Kuzikyan, Eduard Mesropyan
Edit: Hrant Varzhapetyan
Cast: Vahe Sargsyan, Ruzan Khachatryan, David Sargsyan, Eva Ivanidis, Lena Matevosyan, Lilit Hayrapetyan
Production: Nraneh Films, Oberton Music
Hasmik Movsisyan
Hasmik was born in Yerevan, Armenia, and moved to St. Petersburg, Russia with her family at the age of 11. After graduating from the medical faculty of St. Petersburg State University, she pursued her passion for filmmaking and was accepted into the directing department of Gerasimov Institute of Cinematography (VGIK), studying under the guidance of Alexander and Vladimir Kott and Anna Fenchenko.
During her time at VGIK, Hasmik directed three films - "Apnea" (2019), "Side by side" (2021), and "Harisa" (2022) - all of which received critical acclaim and won awards at various student film festivals. Her latest film, "250km," began as a student project but quickly grew into a fully independent production.