Կորնել Մունդրուցոն ծնվել է Հունգարիայում 1975 թվականին: «Հաճելի Օրերը»՝ նրա առաջին գեղարվեստական ֆիլմը 2002 թվականին Լոկառնոյի կինոփառատոնում արժանացել է «Արծաթե ընձառյուծ» մրցանակի ։ Նրա երկրորդ գեղարվեստական ֆիլմը՝ «Ժաննան», որը Ժաննա դ'Արկի պատմության կինոօպերայի ադապտացիա է, 2005-ին ներկայացվել է Կաննի կինոփառատոնի «Հատուկ հայացք» բաժնում: «Դելտան» ընդգրկված էր Կաննի կինոփառատոնի մրցութային ծրագրում և արժանացել է ՖԻՊՐԵՍՍԻ-ի մրցանակի: 2010-ին «Սիրող որդին»՝ Ֆրանկենշթեյն նախագիծը նույնպես ընդգրկվել է Կաննի մրցութային ծրագրում:
• ՔՇԻՇՏՈՖ ԳԵՐԱՏ
Լեհ կինոփորձագետ: Յագելոնյան համալսարանի շրջանավարտ: Սովորել է Լեհաստանի գիտությունների ակադեմիայի արվեստի ինստիտուտում: «Հրեական մշակույթի փառատոնի», «Գրաֆիտի կինոկենտրոնի» և «Ֆիլմ Պոլսկի» հիմնադրամի համատեղ հիմնադիր և նախկին ղեկավար: Կրակով քաղաքի նախկին փոխքաղաքապետ, Լեհաստանի պետական հեռուստատեսային կինոգործակալության տնօրեն, Լեհ կինոգործիչների ասոցիացիայի գլխավոր քարտուղար։ 2000 թվականից Կրակովի կինոփառատոնի տնօրեն։ Կրակովի կինոֆոնդի հիմնադիրն ու նախագահը, որը հանդիսանում է Կրակովի կինոփառատոնի պրոդյուսերը և արտերկրում լեհական վավերագրական և կարճամետրաժ ֆիլմերի պրոմոուտերը: Կրակովի ակադեմիայի դասախոս։ Բազմաթիվ կինոփառատոների ժյուրիի անդամ։
• ԼԱՐԻՍԱ ՄԱԼՅՈՒԿՈՎԱ
Կինոքննադատ, սցենարիստ, հրապարակախոս, «Նովայա Գազետա» ռուսական օրաթերթի սյունակագիր, FIPRESCI-ի և ASIFA-ի անդամ, «Ռուսական կինոյի հիմնադրամ»-ի փորձագետ: Կանոնավոր կերպով թղթակցում է ռուսական մամուլին և ամսագրերին («Կինոարվեստ», «Известия», և այլն): 1980-ին ավարտել է Թատերական արվեստի պետական ակադեմիան, 1985-ին պաշտպանել դոկտորական թեզը «Կինո և թատրոն. արվեստների փոխգործակցություն» թեմայով: Նրա հեղինակած գրքերից է «90-ականեր. կորուսյալ կինո» աշխատությունը: Մասնագիտական ձեռքբերումների համար արժանացել է բազում պարգևների: Մալյուկովայի՝ Կինոքննադատների ռուսաստանյան գիլդիայի «Սպիտակ փիղ» մրցանակին արժանացած «Կինոյից անդին» գիրքը ժամանակակից ռուսական անիմացիայի, դրա մարտահրավերների, ձեռքբերումների, ակնառու պրոդյուսերների, արտիստների և ստուդիաների մասին առաջին համակարգված ուսումնասիրությունն է:
Ի թիվս այլոց նրա ֆիլմացանկը ներառում է «Ֆրիդան ընդդեմ Ֆրիդայի», «Դիեգո Ռիվերան բոլշևիկների երկրում», «Նայի՛ր երկնքին», «Պուշկինի հրապարակ», «Եթե ոչ Կոլյա Շատրովի համար…», «Գերման և Կարմելիտա» ֆիլմերը:
• ՖՐԱՆՍՈՒԱ Դ’ԱՐՏԵՄԱՐ
Հիմնել է  Les Films de l’Après-Midi կինո ընկերությունը, որն աջակցում է աշխարհի տարբեր երկրների ռեժիսորների: Դ’Արտըմարի թողարկած աշխատանքներից են Աիդա Բեգիչի «Ձյուն» (Մեծ մրցանակ, «Քննադատների շաբաթ», Կանիի ՄԿՓ, 2008), «Սարաևոյի զավակները» (Ժյուրիի հատուկ հիշատակում, «Հատուկ հայացք», Կաննի ՄԿՓ, 2012), Ռուբայյաթ Հոսայնի «Արտադրված է Բանգլադեշում» (Թորոնթոյի ՄԿՓ, 2019), Հինդե Բուժեմայի «Նուրայի երազը» (Թորոնթոյի ՄԿՓ, 2019), Մանոել դի Օլիվեյայի երեք խաղարկային ֆիլմերը և այլն: Այժմ Դ’Արտըմարը նաև ֆրանսիական նախագծերի վրա է աշխատում, որոնցից է Կլեր Սիմոնի նոր խաղարկային ֆիլմը:
• ՌՈԲԵՐՏ ԱՄԻՐԽԱՆՅԱՆ
Ծնվել է 1939թ. նոյեմբերի 16-ին, Երևանում: 1964-69թթ սովորել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ստեղծագործական բաժնում` Էդվարդ Միրզոյանի դասարանում: 1969թ-ից դասավանդում է նույն կոնսերվատորիայում, երաժշտության տեսության ամբիոնի ղեկավարն է (1981-ից` պրոֆեսոր): 1991-2013թթ եղել է Հայաստանի կոմպոզիտորների միության նախագահը: Հեղինակել է ավելի քան 300 երգեր, վոկալ շարքեր: Բեռլինի համաշխարհային երիտասարդական փառատոնի քաղաքային երգի մրցույթում «Ո՞ւր եք, տղաներ» երգն արժանացել է «Լավագույն երգ» մրցանակին: 1975թ. Սոպոտի միջազգային մրցույթում «Աշնան մեղեդի» ստեղծագործության համար արժանացել է 3-րդ մրցանակին, 1978թ. Մոսկվայի ռադիոյի հայտարարած միութենական հարցապնդման արդյունքում «Քո աչերի հետ» երգը ճանաչվել է «Տարվա լավագույն երգ»: 1983թ. Սոչիի «Ալ Մեխակ» երգի համամիութենական մրցույթում «Ելեք» երգն արժանացել է 1-ին մրցանակին, 1988թ. Բելգրադում կայացած «ՅՈՒՆԻՍԵՖ 88» երգի համաշխարհային մրցույթում «Երգն էլ ունի հոգի» երգն՝ 3-րդ մրցանակին: Հեղինակել է այնպիսի հայտնի և սիրված երգերի երաժշտություններ, ինչպիսիք են` «Հայի աչեր», «Երազ իմ երկիր» (ՀՀ Զինված ուժերի հիմնը) և այլն: Գրել է Հայոց Բանակի, Երևանի պետական համալսարանի, Գյումրիի մանկավարժական համալսարանի, «Այբ» ավագ դպրոցի, այլ դպրոցների հիմներգեր, նաև Գերմանիայի Լորշ քաղաքի հիմներգը (հեղինակին պատվիրել են քաղաքի 1200-ամյակի տոնակատարության առիթով, 2013թ.): Հրատարակել է վեց հեղինակային ժողովածու: 2010թ. ՌԴ կառավարության կողմից արժանացել է «Դաշնության Աստղ» շքանշանի, 2011թ. «Երևանյան ռապսոդիա» ստեղծագործության համար՝ ՀՀ Պետական մրցանակի: 1984թ. արժանացել է Հայաստանի վաստակավոր, 1986թ.` ժողովրդական արտիստի կոչման, 1998թ.՝ ՀՀ «Մեսրոպ Մաշտոց» շքանշանի, , 2017թ.՝ ՀՀ Պատվո շքանշանի:
• ՖԻԼԻՊ ԺԱԼԼԱԴՈ
Կինոգործիչ, սցենարիստ, կինոքննադատ
Փարիզի Հանրային աշխատանքի բարձրագույն դպրոցի շրջանավարտ է: Ուսանել է նաև ԱՄՆ-ում՝ Փրինսթոնի համալսարանում և Սթենֆորդի հեռուստատեսության և կինոյի ինստիտուտում (Սթենֆորդի համալսարան):
Ֆրանսուա Տրյուֆֆոյի «Նուրբ մաշկը» ֆիլմում եղել է ռեժիսորի օգնական: Բազմաթիվ կինոնախագծերի սցենարների հեղինակ է («Նայմա, Կահիրե» , «Բեդվին կինը», «Փրփուրի և երկնքի միջև», «Կոլումբիական պատմություն»):
Մինչև 1975 թվականը ղեկավարել է Նանթի սինեմատեքը: Հիմնադրել է «3 մայրցամաք» ՄԿՓ-ը և «Նանթի կինեմատոգրաֆիական հանդիպումներ»-ը (ANRC), որի նախագահն է առ այսօր:
1988-ին Նանթի համալսարանում հիմնել է CinéSup կինոյի բարձրագույն դասընթացները: Դասավանդել է սցենարական հմտություն և կինոյի պատմություն: Որպես փորձագետ մասնակցել է Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության և Փարիզի քաղաքապետարանի բազմաթիվ առաքելություններին. հրավիրյալ դասախոս է եղել բազմաթիվ երկրների կինոդպրոցներում, մշակութային կենտրոններում և փառատոներում, պրոդյուսերական և սցենարական վարպետության աշխատարաններ և սեմինարներ է վարել Լատինական Ամերիկայի, Մերձավոր Արևելքի, Կենտրոնական Ասիայի երկրներում: Բազմաթիվ ՄԿՓ-երում եղել է ժյուրիի անդամ և խորհրդատու՝ իր կինոգործունեության համար արժանանալով պարգևների: Որպես կինոքննադատ թղթակցել է Cahiers du Cinéma, Synopsis և այլ հանդեսներին: Հրատարակել է նաև «Արկածներ կինոյում» գիրքը:
• ՌՈՄԱՆԱ ԼՈԲԱՉ
Հունաստան
Ռոմաննա Լոբախը 2013 թվականին ավարտել է Աթենքի Կոնսերվատորիայի դրամատիկական դպրոցը՝ ստանալով դերասանա վարպետության բակալավրի աստիճան: Դերասանական կարիերան սկսել է, երբ ընդամենը 11 տարեկան էր և մինչ այժմ նկարահանվել է ավելի քան 20 կարճամետրաժ և գեղարվեստական ֆիլմերում, որոնց պրեմիերաները տեղի են ունեցել Կաննի, Վենետիկի, Ռոտերդամի և Նյու Յորքի և այլ փառատոներում: Արիան Լեբեդի «Oլլա» (2019) և Դիմիտրիս Նակոսի «4 Մարտ» (2015) ֆիլմերում իր դերակատարումների համար պարգևատրվել է Հունաստանի և արտերկրի փառատոների կողմից: Որպես քոփիռայթեր է աշխատել «McCann Athens» գովազդային ընկերությունում և համագործակցել է տարբեր պրոդյուսերական ընկերությունների հետ, որոնք աշխատում են կինոարտադրության տարբեր հիմնական պաշտոններում: 2018 թվականին հիմնադրել է «AKRAN» ստեղծագործական ընկերությունը և աշխատում է որպես գովազդի պրոդյուսեր և գեղարվեստական տնօրեն։ Նա Բեռլինալեի և Սարաևոյի տաղանդների և Լոկառնոյի արդյունաբերության օրերի շրջանավարտ է ինչպես նաև Հունաստանի կինոակադեմիայի անդամ:
• ՎԱՀՐԱՄ ՄՈՒՐԱՏՅԱՆ
Հայաստան/Ֆրանսիա
Վահրամ Մուրատյանը գրաֆիկական արտիստ է, գեղարվեստական տնօրեն և տեսողական պատմիչ: Նա ձևավորել է այս տարվա «Ոսկե ծիրան» փառատոնի 4 պաստառներից բաղկացած շարքը: Մուրատյանն իր ժամանակը բաշխում է ըներությունների համար պատվերով աշխատանքի, ամսագրերի հետ երկարատև համագործակցության և իր անձնական նախագծերի միջև: Որպես քաղաքների և քաղաքային ապրելակերպի սիրահար՝ նա հեղինակել է«Փարիզն ընդդեմ Նյու Յորքի. երկու քաղաքների հաշիվ» բեսթսելլերը: Նրա երկրորդ ՝ «Ժամանակի մասին. տեսողական հուշ ժամացույցի շուրջ» գիրքը մի տոնակատարություն է այն մասին, թե ինչպես ենք անցկացնում մեր փութկոտ ու պրպտուն կյանքը: Երկար տարիներ ֆրանսիական կինոարտադրությունում աշխատելուց և կինոպաստառներ ու բացման տիտրեր ձևավորելուց հետո նա 2021-ի Կաննի ՄԿՓ-ի «Տարօրինակ արմավենի» ծրագրի ժյուրիի կազմում էր: Իսկ այս տարի «Թումո» կենտրոնի ստուդիայում հատուկ աշխատարան կազմակերպեց՝ բռնելով հայաստանյան ճանաչման ուղին: Վահրամը մշտապես տարված է նոր արկածներով՝ պատրաստ իր նրբին հեգնանանքով ու էքսցենտրիկությամբ համեմել փարիզյան մշակույթի մասին ևս մի ընտիր կադր: Արտիստի՝ Ճապոնիայի հետ իր առանձնահատուկ կապին նվիրված երրորդ վիզուալ գիրքը լույս կտեսնի 2022-ին:
• ԴՈՄԻՆԻԿ ՇՄԻԴ
Սովորել է Ցյուրիխի և Բեռլինի համալսարաններում ՝ համապատասխանաբար ավարտելով կինոյի և ճապոնագիտության բաժինները: Ուսումը լրացրել է փիլիսոփայության, քաղաքագիտության և անգլիական գրականության ոլորտներում: Որպես կինոյի, գրականության և երաժշտության ազատ թղթակից-քննադատ համագործակցում է շվեյցարական զանազան առցանց և տպագիր հանդեսների հետ (WOZ–Die Wochenzeitung, filmexplorer.ch, NZZ, SDA/Keystone, Filmbulletin): Ապրում է Բիելում (Շվեյցարիա), աշխատում է որպես Ցյուրիխի դեռևս գործող փոքրաթիվ տեսավարձույթի խանութներից մեկի համաղեկավար և շվեյցարական խոշորագույն Ciné-club-ի ծրագրող: Կինոլրագրողների շվեյցարական ընկերության անդամ է, եղել է «Բեռլինալե» 2004-ի FICC ծրագրի ժյուրիի կազմում:
• ՄԱՅՔ ՆԱԱՖՍ
Մայք Նաաֆսը Կինոքննադատների նիդեռլանդական ըներության անդամ է:
Նա վերլուծականներ է գրել և սյունակներ վարել Նիդեռլանդների խոշորագույն De Filmkrant ամսագրում, որտեղ այսօր ազատ թղթակից է: Ապրում է Ամստերդամում, որտեղ աշխատում է որպես հոգեբուժական հիվանդանոցի ղեկավար:

Kornél Mundruczó was born in Hungary in 1975. PLEASANT DAYS, his first feature film, was awarded the Silver Leopard in Locarno in 2002. His second feature film, JOHANNA- a filmic opera adaptation of the story of Joan of Arc- was presented in Cannes Un Certain Regard in 2005. DELTA was In Competition at Cannes 2008 and was awarded the FIPRESCI prize. In 2010, Tender Son - The Frankenstein project was also presented in Cannes Competition.
• KRZYSZTOF GIERAT
Polish film expert. A graduate of the Jagiellonian University, he studied at the Institute of Art of the Polish Academy of Sciences in Warsaw. Joint founder and former head of the Jewish Culture Festival, Graffiti Film Centre and “Film Polski” Foundation. Former Deputy Mayor of the City of Krakow, Director of the Polish State Television Film Agency, General Secretary of the Polish Filmmakers Association. Member of the Polish and European Film Academies. Since 2000, Director of the Krakow Film Festival. Founder and president until 2021 of Krakow Film Foundation, which is the producer of Krakow Film Festival and promoter of Polish documentaries and shorts abroad. Lecturer at the Krakow Academy. Member of numerous film festivals’ juries.
• LARISA MALYUKOVA
Film critic, script-writer, publicist, PhD Columnist of the Russian daily "Novaya Gazette". Member of FIPRESCI and ASIFA. Expert of the Russian Cinema Fund
Regular contributor to Russian newspapers and magazines: "Iskusstvo Kino"/Cinema Art, The Soviet film", “Session”"Izvestia", etc.
Graduated from the State Academy of Theatre Arts in 1980. Doctor of Philosophy 1985 (thesis on interaction of arts: theatre and cinema). Among her books is the study "The 90s. The Cinema We Lost". Numerous awards for professional achievements. Her book “Beyond/Cinema” - awarded the “White Elephant” by the Russian Guild of Film Critics - is the first systematic study of modern Russian animation, its challenges and breakthroughs, its major producers, artists and studios.
Filmopgraphy: "Frida versus Frida", «Diego Rivera in the Land of Bolsheviks", “Look at the Sky!", "Pushkin square", “If not for Kolya Shatrov…” , “German and Carmalita” etc.
• FRANÇOIS D’ARTEMARE
François d’Artemare established in 1996 the Portuguese film company Filmes do Tejo, nowadays running a library of more than 70 titles and among them many debut films as Margarida Cardoso’s, Serge Trefaut’s, Inês de Medeiros’s and João Salaviza’s. He produced with the Paris-based company - Les Films de l’Après-Midi - he founded in 2001, three features by Manoel de Oliveira: CHRISTOPHER COLUMBUS, THE ENIGMA (Venice 2007), ECCENTRICITIES OF A BLOND-HAIR GIRL (Berlin 2009), THE STRANGE CASE OF ANGELICA (Un Certain Regard, Cannes 2010)    Les Films de l’Après-Midi has produced and coproduced films from all over the world : Bosnia (SNOW by Aida Begic – Critics’s week Grand Prix Award, Cannes 2008 – CHILDREN OF SARAJEVO – Mention of the Jury Un Certain Regard, Cannes 2012), Angola (THE HERO by Zeze Gamboa – World Cinema Dramatic Jury Prize at Sundance 2005), Portugal (MONTANHA by João Salaviza – Venice 2015 – SAINT GEORGE by Marco Martins – Venice 2016), Romania (ONE FLOOR BELOW by Radu Muntean – Un Certain Regard, Cannes 2015 – ALICE T. – Locarno 2018), Bangladesh (MADE IN BANGLADESH by Rubaiyat Hossein – TIFF 2019), Tunisia (NOURA DREAMS by Hinde Boujemaa – TIFF 2019), France (I WANT TO TALK ABOUT DURAS by Claire Simon – San Sebastian 2021) Les Films de l’Après-Midi is strongly commited to supporting both young and confirmed filmmakers. The company now develops the feature films of Marco Martins, Margarida Cardoso, Angela Schanelec, Meriem Mesraoua…
• ROBERT AMIRKHANYAN
Amirkhanyan studied composition at the Yerevan State Conservatory, under Edvard Mirzoyan. He has been teaching at the same conservatory since 1969, being the head of the Chair of Music theory (Professor since 1981).  Robert Amirkhanyan has been the music editor of the Armenian National Radio. He also served as the president of the Composers’ Union of Armenia from 1991 to 2013. He created more than 300 songs and vocal series, a concerto for piano and symphony orchestra (1969), ‘Variations for the string quartet’ (First prize at the USSR young composers’ competition , 1969), the operetta ‘From Philistines into the Nobles’ (premiered in 1979), children’s musicales: ‘The Eastern Dentist’ (premiered in 1976); ‘Ding Dong’ (1979), song series «My first word», «The stone» (lyrics by Alicia Kirakosyan), «Memory» (lyrics by Irina Panova), «Yerevan rhapsody» for piano and symphony orchestra (2009), «Cantata of love» for viola, big choir and symphony orchestra (2012), choral songs «The only-begotten- descended from the Father», «Our Father», «Majestic Armenian world», «A promised land». His songs include the well-known «My land-my dream», «An Armenian’s eyes», «You are my song», «Keep smiling», as well as «You, like a star», «Capital city Yerevan», «A sunny rain», «With you, my love», «Two cranes», «Give me, Lord», «My time», «Your melody», «Left in Kars...», «Longing» and more. He composed music for 16 feature and 30 animation films: «The males», «Daddy», «Spring Heghnar», «Sour grape», «Puy-Puy mouse», «Wow, a talking fish!» , etc. His songs gained recognition and were awarded multiple prizes at the international song contests in Berlin, Sopot, Sochi, Belgrade, among others. He is the author of the Armenian Army’s anthem, and was also commissioned to compose the anthem of the German city of Lorsch for its 1200th birthday celebration in 2013. He has published 6 original work compilations.
Amirkhanyan is a Merited (1984) and People’s (1986) Artist of Armenia, and was awarded The RA State Prize (2011), The St. Mesrop Mashtots (1998) and The Honorary (2017) Orders of the Republic of Armenia, as well as the Russian Federation Government’s «Federation Star» (2010) Order .
• ROMANNA LOBACH
Greece
Romanna Lobach graduated with a BA in acting from the Drama School of Athens Conservatory in 2013. She started her career as an actress when she was only 11 years old and up until now she has acted in over 20 short and feature films that premiered in festivals at Cannes, Venice, Rotterdam and New York, among others. She has been awarded for her performance in the films “OLLA” by Ariane Labed in 2019 and “4 March” by Dimitris Nakos in 2015 in festivals in Greece and abroad. She has worked as a copywriter in the advertising company McCann Athens and she has been collaborating with various production companies working in different key positions in production. In 2018 she founded the creative company AKRAN and works as a producer and creative director for advertising. She is a Berlinale and Sarajevo Talents alumna, a Locarno Industry Days alumna and a member of the Hellenic Film Academy.
• PHILIPPE JALLADEAU
Founder of « CinéSup », higher classes of cinema in University of Nantes (1988) - Script Writing and History of Cinema teacher (1988-2003)
Member of the Regional Council for Film production (1985-2000)
Script Doctor for script developments in Latin America and Middle East
Commissioned by the Cinema Bureau of the French Minister of Foreign Affairs and French Embassies for informative and explorating missions in Latin America, Central Asia and Middle East (Syria, Jordan, Palestine, Lebanon, Oman, Gulf States, Saudi Arabia 2006)
Expert for the French Minister of Foreign Affairs and the City Hall of Paris for several missions
Foreign Guest lecturer in Universities, Film Schools, Cultural Centers and Festivals :
Abu Dhabi, Dubai, Astana (Kazakhstan), Dushanbe (Tadjikistan), Izmir (Turkey), Carthagena and Bogota (Colombia), Tehran (Iran), Panama
Founder of « Produire au Sud », Seminar-Workshop for young producers of the « South Countries » (2000)
Director/organizer of Script writing Seminar and Workshop : Lahore and Karachi University (Pakistan), Djeddah (Saudi Arabia), Algiers, Barhein.
• VAHRAM MURATYAN
Armenia/France
Vahram Muratyan is a graphic artist, creative director and visual storyteller. Vahram has designed the 4 poster-series for this year's Golden Apricot Festival. He divides his time between commissioned work for brands, long-time collaborations for magazines and personal concepts. In love with cities and the way we live them, he’s the author of the bestseller Paris versus New York, a tally of two cities. His second book, About Time, a visual memoir around the clock, is a celebration of how we spend our fast & curious lives. After many years working with the french film industry — posters & opening credits — he is part of the Queer Palm jury at the 2021 Cannes Film Festival. And this year, he has created a special workshop at Tumo Studios embracing the Armenian paths of glory. Vahram is always keen on new adventures, ready to spice up an elegant take on Parisian culture with a touch of irony and affectionate eccentricity, the artist is preparing his third visual book about his very special relationship with Japan, due in 2022.
• DOMINIC SCHMID
Dominic Schmid (born 1983 in Solothurn, Switzerland) graduated in Film and Japanese Studies from Universities Zurich and Berlin. Additional studies in Philosophy, Political Science and English literature. Freelance film, literature and music critic for various Swiss online and print outlets: WOZ–Die Wochenzeitung, filmexplorer.ch, NZZ, SDA/Keystone, Filmbulletin, and others. He lives in Biel, Switzerland and co-manages one of the last surviving Swiss video rental stores in Zurich and works as a programmer for the largest Swiss Ciné-club. He is a member of Swiss Association of Film Journalists and was part of the FICC-Jury at the Berlinale 2004.
• MIKE NAAFS
Mike Naafs is a member of the Dutch Film Critic Association. He wrote reviews and columns for the biggest Dutch film journal De Filmkrant and currently is freelancing. He resides in Amsterdam where he works as a chef in a psychiatric hospital.